Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

U dobroj igri Izviđač CO II poražen od Bosne u Sarajevu

Rukometaši Izviđača CO II prošlog vikenda su u Sarajevu u dvorani „Ramiz Salčin“ odigrali jednu dobru utakmicu 14.kola prve lige FBiH – skupina jug protiv lidera na prvenstvenoj ljestvici ORK Bosna u kojoj su poraženi rezultatom 32:26, a na poluvremenu je bilo 15:15.

Mlada momčad „Skauta“, koja je u zapisniku imala samo dvanaest rukometaša, dobro se je nosila protiv iskusnih rukometaša Bosne u čijim redovima nastupaju i bivši bh. reprezentativci Muhamed Tormanović i Faruk Vražalić. Do poluvremena, utakmica je bila u egalu, da bi Bosna, tek, u nastavku slomila otpor Izviđača i došla do pobjede rezultatom 32:26.

Ivano Pavlović pružio je odličnu partiju te je jedanaest puta zatresao mrežu iskusnog Kenana Mutapčića. Filip Odak bio je uspješan četiri puta, Diano Ćeško i Petar Medić po tri puta.

Bosnu do pobjede predvodili su Faruk Vražalić i Tarik Balta sa po sedam pogodaka, šest golova postigao je Muhamed Toromanović, a pet Emir Omanović.

Federalna liga BiH – skupina Jug, sezona 2020/2021. – 14. kolo.
Sarajevo, 12.03.2021. u 17:00 sati.

ORK Bosna – RK Izviđač Central osiguranje II 32:26 (15:15)

Sarajevo, Sportska dvorana „Ramiz Salčin“, bez gledatelja.
Suci: D. Dučić i M. Hadžić (Goražde).
Nadzornik: Vladimir Zeljko (Zenica).

ORK Bosna: Tahirović, A. Korkarić 2, Balta 7, Kurtović, Ahić 2, Denjo, Malagić, Mrda 2, Božić, Herić, Toromanović 6, Raonić, Mutapčić, Domazet 1, Vražalić 7, Omanović 5.
Trener: Zuhdija Korkarić.

RK Izviđač CO II: Herceg, Tolić, Alilović, Lukenda 1, Sabljić, Medić 3, F. Pavlović 2, I. Pavlović 11, Odak 4, Jelčić 1, Ereš 1, Ćeško 3.
Trener: Franjo Boras..