Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

“Skauti” se lagano obračunali s “Studentima”

Dvjestotinjak gledatelja na tribinama Gradske športske dvorane svjedočilo je dobroj igri Izviđača i sigurnoj pobjedi protiv nekadašnjeg velikog rivala, Bosne iz Sarajeva, 35:22 (18:10).

Ispadanje u Eurocupu protiv Dukle iz Praga kao da nije ostavilo traga na momčadi koja je vrlo dobro odgovorila na novom ispitu. U prvim se minutama mogao vidjeti ozbiljan pristup i velika želja da se pobjedi i bar donekle zaboravi Prag.

Na početku, ali i cijelo prvo poluvrijeme dobro je branio Ivan Herceg što je dalo „vjetar u leđa“ igračima koji su u kontri i polukontri rešetali protivničku mrežu.

U 10. minuti bilo je 6:3 za Izviđač, a kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla, pa je u 20.minuti bilo 11:5 uz četiri gola Milana Vukšića sa sedam metara. Tri minute kasnije bilo je plus osam (14:6), a toliko odstojanje bilo je i nakon isteka prvih 30 minuta (18:10).

Izviđač je furiozno krenuo i u nastavku, ono što je radio u prvom dijelu vratar Ivan Herceg nastavio je Haris Suljević u drugom poluvremenu. Brzim kontrama, osobito Luke Bubala domaćin je doslovno „razvalio“ goste i u 40.minuti bilo je 24:12. Nakon toga je Izviđač „smanjio gas“ a prednost se kretala od 12 do 15 golova u 54.minuti (33:18), a završilo je 35:22.

Vratari Izviđača imali su 17 obrana (Ivan Herceg 10 i Haris Suljević 7), Milan Vukšić postigao je 6, a Luka Bubalo i Amir Muhović po 5. Kad Bosne je Simon Mrda postigao 5, a Edo Mehinagić 4, dok je vratar Arman Beširević imao 6 obrana, sve u drugom poluvremenu.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 7. kolo.
Ljubuški, 27.10.2021. u 17:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – ORK Bosna ACQ (S) 35:22 (18:10)

Ljubuški, Gradska športska dvorana. Gledatelja 200.
Suci: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko).
Delegat: Boris Šatordžija (Banja Luka).

RK IZVIĐAČ CO: Herceg (10 obrana), Suljević (7 obrana), Vukšić 6, Lukenda 3, Aliloić 3, Kos, Odak 1, Keso 3, Bošković 2, Mišetić 2, Bubalo 5, Šaravanja, Pavlović 2, Ćeško 1, Bebek 2, Muhović 5.
Trener: Toni Čolina.

ORK BOSNA: Mutapčić (3 obrane), Beširević (6 obrana), Mehinagić 4, Vražalić 1, Raonić 3, Mimić, Gušić, Malagić 1, Korkarić 3, Bračković 2, Herić, Zulfić 2, Tahirović, Omanović 1, Mrda 5.
Trener: Zuhdija Korkarić.

Sedmerci: Izviđač CO 8/7, Bosna 4/2.
Isključenja: Izviđač CO 8. minuta, Bosna 8. minuta.