Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

“Skauti” dominantni i uvjerljivi u Visokom

Razigrani rukometaši Izviđač Central osiguranja u sklopu 29. kola Premijer lige u Visokom su do vrha napunili mrežu vratara visočke Bosne. „Skauti“ su dominirali tijekom cijele utakmice te su čvrstom obranom, brzom tranzicijom, kontrama i polukontrama demonstrirali svoju superiornost u ovoj utakmici. Svi „Skauti“ koji su nastupili u ovom meču, osim vratara, upisali su se u listu strijelaca.

Samo prvih pet minuta, do rezultata 3:3, utakmica je bila ravnopravna, a sve ostalo je bilo u znaku „Skauta“. Od 5. do 12. minute rukometaši Izviđača su serijom 7:0, „pobjegli“ na sedam golova prednosti (3:10). Od 19. minute pa do kraja poluvremena uslijedila je još jedna serija, ovaj put 10:2, pa se je na odmor otišlo pri rezultatu 9:23 odnosno s velikih četrnaest golova prednosti u korist „Skauta“.

Prvi dio drugog poluvremena „Skauti“ su nastavili u istom stilu tako da je u 43. minuti bilo „plus 18“ (15:33).
Ostatak utakmice protekao je u ravnopravnijoj igri tako da je Izviđač, tek, održavao visoku prednost iako je u 57. minuti bilo i „plus 20“ (21:41).

Kako smo i rekli kod „Skauta“ su svi pogađali osim vratara, a najviše golova postigli su Ivano Pavlović sedam, Luka Bubalo šest te Milan Vukšić i Mirko Mišetić po četiri.

Vratari su bili izvrsni. Aldin Alihodžić obranio je 14 udaraca na svoja vrata od kojih su tri bila sedmerca s uspješnošću od 51,85 % (14/27) .

Ivan Herceg skinuo je osam udaraca od kojih je jedan bio sedmerac i njegova uspješnost obranjenih udaraca je bila 44,44% (8/18).

Kod Bosne istakli su se Siniša Dragičević, Emir Omanović i Harun Babić s po četiri postignuta gola.

Ovog vikenda igra se posljednje 30. kolo Premijer lige u kome Izviđač u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom u 18:00 sati, dočekuje momčad RK Maglaj.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 29. kolo.
Visoko, 18.05.2022. u 18:00 sati.

RK Bosna– RK Izviđač Central osiguranje 23:41 (9:23)

Visoko, Sportska dvorana Visoko, gledatelja: 500.
Suci: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banja Luka).
Nadzornik: Mladen Dragičević (Doboj).

RK Bosna: Tatar, Ahmetaš 1, Ahić, Sirćo 1, Halibegović, Hasagić 2, Alihodžić, Dragičević 4, Nazifović, Buljina 2, Burić 1, Osmanhodžić 1, Omanović 4, Babić 4, Jamaković 3.
Trener: Zdenko Antović.

RK Izviđač CO: Herceg (8 obrana, 1 sedmerac), Alihodžić (14 obrana, 3 sedmerca), Suljević , Vukšić 4/3, Lukenda 3, Alilović 3, Kos 1, Dedić 2, Bošković 1, Bubalo 6, Šaravanja 3, I. Pavlović 7/2, Ćeško 2, Bebek 2, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: RK Bosna 2 minuta, RK Izviđač CO 6 minuta.
Sedmerci: RK Bosna 7/3, RK Izviđač CO 5/5.