Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Poraz rukometašica Izviđača u susretu s Borcem

Rukometašice Izviđač Central osiguranja večeras, ipak, nisu uspjele pružiti značajniji otpor kompaktnijoj ekipu ŽRK Borac u utakmici 10. kola Premijer lige BiH koja se igrala u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Od samog početka susreta gošće iz Banja Luke su nametnule svoj stil igre te su kontrolirale igru i rezultat. Domaće su uspijevale u prvih petnaestak minuta, dok su imale svježine, držati priključak (4:5, 15. minuta), ali kako je igra odmicala gošće su podizale tempo i povećavale rezultatsku prednost. U 20. minuti bilo je (5:7), a u 30. (5:13), da bi domaće tek nakon deset minuta “posta” preko Mateje Nosić postići svoj šesti pogodak (6:13).

U drugom poluvremenu „Skautice“ su se držale prvih sedam minuta kada su smanjile prednost gošći (11:16, 37.minuta), ali nakon toga slijedi serija Banjalučanki 7:1 (12:23, 45. minuta) nakon čega je priča bila i završena.
U posljednjih petnaest minuta „Skautice“ su zaigrale nešto efikasnije, tako da su do kraja prednost Banjalučanki spustile na jednoznamenkastu razliku. Na koncu susreta rukometašice Borca su zasluženo slavile rezultatom 29:21.

Matea Nosić i Marija Bilć sa po osam pogodaka bile su najefikasnije u redovima Izviđača, tri pogotka postigla je Mihaela Miloš, a dva Ana Vrančić. Ivana Petrović obranila je petnaest šutova od toga i tri sedmerca.

Kod rukometašica Borca najviše pogodaka postigla je Anđela Stojanović devet, Ružica Šikić je postigla šest, Isidora Kršić pet.
U posljednjem 11.kolu prvog dijela Premijer lige rukometašice Izviđača gostuju u Goraždu gdje igraju protiv istoimene ekipe.

Premijer liga BiH, sezona 2020/2021 – 10. kolo.
Ljubuški, 12.12.2020. u 14:00 sati.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Borac 21:29 (6:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Edin Kulović (Sarajevo) i Vedad Škaljić (Ilidža).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Petrović (16 obrana, 3 sedmerca), Matea Šumelj, Miloš 3, Vrančić 2, I. Grbavac, Nosić 8/1, Prskalo, Bilić 8/2,Miočević, Boras, Brkić, B. Grbavac, Skoko.
Trener: Josipa Tomić.

ŽRK Borac: Stojanović 9/2, Ćurić 3, Šehovac, Brus, Kršić 5, Vukliš (7 obrana), Šikić 6/1, Sikimić 1, Novaković, Railić, Kocić,Vukosavljević, Ignjatović 5.
Trener: Rade Unčanin.

Sedmerci: Izviđač 3/3, Borac 6/3.
Isključenja: Izviđač 8 minuta, Borac 6 minuta.