Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Izviđač u finalu!!!

Dobrom i borbenom igrom tijekom cijele utakmice rukometaši Izviđača CO pobijedili su novog prvaka BiH, banjalučki Borac m:tel 34:29 i plasirali se u finale Kupa koje se igra u nedjelju.

Prvih desetak minuta igralo se gol za gol, Borac bi poveo, a Izviđač poravnao. Ipak, sredinom prvog dijela Izviđač se polako počeo odvajati, u 15.minuti bilo je 6:4 i slijedećih sedam-osam minuta skauti su imali priliku otići i na plus tri što im je uspjelo u 23.minuti (11:8). Zanimljivo je da je od tih 11 golova čak sedam postigao Mladen Bošković koji je pogađao i s krila i sa sedam metara. Kad se pridodao Ivano Pavlović, ponajbolji igrač na utakmici, prednost je počela rasti pa se na odmor otišlo pri rezultatu 17:12 za Izviđač.

Utakmica je praktično riješena u prvih deset minuta nastavka kad se prednost Izviđača „popela“ na osam golova, 24:16 u 38.minuti. Trener skauta Toni Čolina koristio je sve igrače s klupe i nije želio nikoga previše opteretiti kako bi sutra u finalu svi bili „orni“. Negdje na polovici drugog poluvremena bilo je plus devet (28:19 u 45.minuti) i bilo je jasno da će Izviđač još jednom uvjerljivo dobiti Borca. Nešto komotniju igru skauta iskoristili su gosti i u 56.minuti došli na pet golova zaostatka, a prednost domaćina mogla je biti i manja da mladi Aldin Alihodžić nije gostima „skinuo“ dva sedmerca.

Kod Izviđača najefikasniji je bio Mladen Bošković s 8 golova, Ivano Pavlović dodao je 7, a Domagoj Alilović i Amir Muhović po 4. Kod Borca je Božo Tepić postigao 7, Aleksandar Miličević 6, a Ognjen Kalamanda i Nikša Petrović po 4.
Sve pohvale idu i publici, na tribinama je bilo oko tisuću gledatelja koji su cijelo vrijeme bodrili svoje ljubimce, a oni su im uzvratili na pravi način.

KUP BiH, polufinale
Ljubuški, 28.05.2022. u 17:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Borac m:tel 34:29 (17:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 1000.
Suci: Dženan Grbić (Brčko) I Mirza Taletović (Gradačac)
Nadzornik: Alija Hasić (Tuzla).

RK Izviđač CO: Herceg (2 obrane), Suljević (4 obrane), Alihodžić (3 obrane, 2 sedmerca), Vukšić 1, Lukenda, Alilović 4, Kos 1, Dedić, Bošković 8/4, Mišetić 1, Bubalo 3, Šaravanja 2, Pavlović, Ćeško 7, Bebek 3, Muhović 4.
Trener: Toni Čolina.

RK Borac m:tel: Brkić (10 obrana), Subotić (3 obrane), Perić 2/1, Miljenković, Petrović 3/1, Nježić 1, Tepić 7, Malivojević, Letić 1, Božić, Miličević 7/3.
Trener: Mirko Mikić.

Isključenja: Izviđač 14 minuta, Borac 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 6/5, Borac 7/5.