Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

Izviđač pobjedom nad Konjuhom nastavio pobjednički niz

Rukometaši Izviđača nastavili su svoju uspješan proljetni niz. Sada su na brojci „sedam od sedam“, sedam susreta sedam pobjeda. Sinoć u sedmom susretu bili su uspješniji od rukometaša Konjuha, kojeg su pobijedili dvoznamenkastom gol razlikom 35:25, a na poluvremenu bilo je 20:13.

Otvaranje utakmice pokazalo je tko će biti „gazda u kući“, po dva pogotka Mladena Boškovića i Milana Vukšića te gol Miloša Kosa i u 8. minuti bilo je 5:1 za „Skaute“. Dobru obranu s brzom tranzicijom i brzom realizacijom Izviđač je demonstrira tokom cijele utakmicu, a osobito u prvom poluvremenu tako da je jedino bilo upitno s kojom gol razlikom će na koncu slaviti.

U 20. minuti na kontu Izviđača prednost je iznosila „plus šest“ (14:8), u 23.minuti bilo je „plus osam“ (17:9), a do poluvremena Konjuh je uspio tu prednost spustiti na sedam golova razlike (20:13).

U drugom poluvremenu u prvih deset minuta nešto bolja igra gostiju i 40. minuti prednost je samo pet pogodaka (23:18), međutim, bolje od toga nisu mogli. Zadnjih dvadeset minuta susreta, ponovno, konce igre u svoje ruke preuzima Izviđač i ponovno je prednost iz minute u minutu rasla. U 50. minuti bilo je osam golova prednosti (28:20) da bi na koncu narasla dvocifrenu znamenku.

Kod Izviđača briljirali su s devet pogodaka Milan „Mića“ Vukšić, s osam Mladen Bošković, Amir Muhović sa šest i Miloš Kos s pet pogodaka.

Kao i uvijek vratari su dali svoj doprinos. Ovaj put među vratnicama svih šezdeset minuta bio Matej Mandić s 13 obrana te jednim obranjenim šutom sa sedam metara.

Kod gostiju najefikasniji je bio Sead Dautović sa šest pogodaka, po četiri su postigli Nikola Grujić i Kemal Hamzić.

Natjecanje se nastavlja ubrzanim ritmom tako da već sutra „Skaute“ očekuje novi susret, ovaj put u sklopu 21. kola Premijer lige gostuju u Derventi gdje igraju protiv istoimenog suparnika.

KUP BiH, sezona 2020/2021. – 2. kolo.
Ljubuški, 25.03.2021. u 17:30 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Konjuh 35:25 (20:13)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Nadzornik: Pero Marić (Mostar)

RK Izviđač CO: Grbavac, Mandić (13 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 9/3, Alilović 2, Kos 5, Odak 1, Jozinović 1, Primorac, S. Pavlović, Bošković 8/2, Mišetić 2, Bubalo, Miličević, Šoljić 1, Bebk, Muhović 6.
Trener: Toni Čolina.

RK Konjuh: Bečić, Knezović, Ahmetović 1, Grujić 4, Modrić 1, Jelić, Dautović 6/2, Smajić 1, Pašalić 3, Memić 2, Klopić, Hamzić 4, Djana 3.
Trener: Jasenko Omerefendić.

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Konjuh 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 7/5, Konjuh 3/2.