Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Izviđač teže od očekivanog do prve pobjede

izvidjac-sutjeska

Puno teže od očekivanog, Izviđač je sinoć stigao do prve pobjede u Regionalnoj rukometnoj ligi protiv rukometaša Sutjeske iz Nikšića. Bila je to utakmica sa velikim brojem tehničkih grešaka i propuštenih prilika sa jedne i druge strane.

Izviđač je u početku dobro krenu i činilo se da će “Skauti” bez većih problema doći do uvjerljive pobjede. U tim trenucima obrana je djelovala dosta dobro što je omogućilo, brzonogom i raspoloženom za igru, Damiru Deliću da u prvih 20-tak minuta postigne 5 pogodaka.
Delić, u velikoj želji da osvoji jednu loptu, u sudaru sa jednim crnogorskim rukometašem se ozlijedio, nakon čega više nije ulazio u igru. Čini se da je to bio jedan od ključnih detalja za kasniji tijek utakmice jer su nedostajali “lagani” Delićevi golovi u nastavku utakmice.

Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Izviđača 18:13. Nastavak loše kreće po Izviđač. Serijom 6:1 Crnogorci poravnavaju rezultat na 19:19. Nakon toga, slijedila je “rovovska borba” i rezultatska neizvjesnost do samog kraja. Nervoza se uvukla u redove Izviđača što je rezultiralo velikim brojem tehničkih pogrešaka, izgubljenih lopti i promašenih prilika. Rezultat takvog stanja je i pet isključenja Izviđačevih rukometaša u drugom dijelu, promašaji Ilića i Borasa sa sedam metara. Ipak, u završnici “Skauti” su smogli snage i došli do prve i može se reći povijesne pobjede u ovom natjecanju.

U sljedećem kolu, koje se igra već ovaj vikend, naši rukometaši će putovati u Šabac, gdje će odigrati utakmicu protiv bivšeg dvostrukog prvaka Europe momčadi Metaloplastike.

Zapisnik s utakmice (MATCH REPORT) možete pogledati OVDJE

Ljubuški, 13.09.2011. godine.

Gradsk športska dvorana. Gledatelja 800.

Suci: Gjoko Kolevski i Sašo Krkačev (Makedonija).

Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić (15 obrana), B. Burić (5 obrana, 1 sedmerac), Miličević 1, Malinović 2, Zeljić 2, Grbavac 2, S. Burić 5, Matić 3, Kordić, Boras 2, Vegar, Ilić 3, Džeba 3, Ereš, Tomić 1, Delić 5.

Trener: Zdenko Grbavac.

RK Sutjeska: Jocović, Nikitović, Marušić, Blečić, Kaluđerović, Bulajić, Šekarić 3, Ašanin 2, Majić 8, Đođić 8, Rajković (10 obrana, 1 sedmerac), Vučković, Đurđevac, Trifunović 1, Nikolić 4, Čizmović 1.

Trener: Zoran Kastratović.

Sedmerci: Izviđač 4/2, Sutjeska 10/8.

Isključenja: Izviđač 12, Sutjeska 12 minuta.