Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

U odličnoj utakmici “Skauti” savladali Slobodu

Utakmica 3.kola Premijer lige između rukometaša Izviđač Central osiguranja i Slobode iz Tuzle odigrana sinoć u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom bila je prava rukometna poslastica. Petstotinjak gledatelja u dvorani i široki auditoriji BHRT1 mogao je uživati u jednoj rukometnoj predstavi punoj naboja, lijepih poteza i golova.

Utakmica je krenula u žestokom ritmu s puno borbenosti i želje za pobjedom na obadvije strane. „Skauti“ su htjeli izbrisati loš dojam iz susreta s Gračanicom, a Sloboda je odmah na početku iskazala ambiciju da želi do bodova.

Bolje utakmicu otvaraju gosti i u 5.minuti golovima Suhonjića i Bajraktarovića vode 2:0. U sljedećih pet minuta konce igre preuzimaju domaći rukometaši, dvaput pogađa Domagoj Alilović, te Kos i Muhović i prednost prelazi na njihovu stranu (4:3, 9. minuta). Ponovno uzvraćaju gosti svojom serijom između 10. i 15.minute za njihovu novu prednost (5:6, 14.minuta).

Nastavilo se igrati boljom igrom jedne ili druge momčadi, naizmjenično, u serijama po pet minuta. Na redu su ponovno bili „Skauti“, njihovih pet minuta bolje igre donijelo im je prvi put prednost od dva pogotka (9:7, 20.minuta). Gosti se ne predaju i ponovno je rezultat u „egalu“ u 25. minuti (10:10).

U posljednjih pet minuta golovima Zvonimira Lukende i Milana Vukšića Izviđač stiže do dva gola viška 12:10, ali Sloboda preko Vukovića i Milkunića u završnici prvog dijela poravnava rezultat na 12:12 s kojim se odlazi na odmor.
U drugom poluvremenu vidjeli smo još goropadniji Izviđač. Ritam igre dižu na jednu razinu više, a gosti su, s odmakom vremena, ga sve teže pratili.

U prve 34. minute nastavka serijom 4:1 „Skauti“ prvi put dolaze do prednosti od tri pogotka (16:13). Sloboda u sljedećih nekoliko minuta se uspijeva približiti na gol zaostatka 17:16, 37.minuta), ali dalje od toga nisu mogli.
Uslijedilo je uraganskih petnaestak minuta igre „Skauta“. Obrana u kojoj je ton borbenosti i agresivnosti dozirao najmlađi Diano Ćeško je zaustavila gostujuće napadače, a u napadu su mrežu gostujućih vratara nemilosrdno punili Miloš Kos, kapetan Domagoj Alilović, Luka Bubalo, Amir Muhović i Petar Medić i 53.minuti na semaforu je bilo 29:20.
U tom periodu proradio je i Ivan Herceg i s nekoliko vezanih obrana u veliko pripomogao visokoj prednosti.

Do kraja poluvremena trener Čolina povukao je svoje glavne adute iz igre, pas u gosti u završnici došli do daha i ublažili visoku prednost „Skauta“ .

Na koncu završilo je 30:25 za veliko slavlje „Skauta“ na terenu, ali i za pedesetak organiziranih „Skauta“ na tribinama koji su svih šezdeset minuta neumorno bodrili svoje ljubimce.

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Miloš Kos koji je deset puta pogodio protivničku mrežu, odličan je bio Domagoj Alilović s šest pogodaka i koji je davao ton igri Izviđačevog napada. Četiri pogotka postigao je Luka Bubalo, tri Amir Muhović, a po dva Petar Medić i Milan Vukšić.

Kod gostiju, Alen Ovčina je postigao deset pogodaka te po četiri Emir Suhonjić i Luka Barjaktarević.

Sljedećeg vikenda na rasporedu je 4.kolo, pred „Skautima“ je daleko gostovanje u Gradačcu.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 3. kolo.
Ljubuški, 25.09.2021. u 20:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Sloboda 30:25 (12:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja: 500.
Suci: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko).
Nadzornik: Boris Šatordžija (Banja Luka).

RK Izviđač CO: Herceg (4 obrane, sedmerac), Suljević (3 obrane), Vukšić 2, Lukenda1 , Alilović 6, Kos 10/1, Odak 1, Keso, Bošković, Mišetić, Bubalo 4, Šaravanja, Ćeško 1, Medić 2, Bebek, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

RK Sloboda: Suhonjić 4, Vuković 2, Ovčina 10/4, Đukić, Barjaktarović, Čajić (sedmerac), Nikolić 1, Đurović 1, Nurkanović, Đorđević, Bubić 1, Borozan (4 obrane), Milkunić 1, Mojsilov (6 obrana, 1 sedmerac), Bečić 1, Jusić..
Trener: Zoran Kastratović.

Isključenja: RK Izviđač CO 12 minuta, RK Sloboda 10 minuta.
Sedmerci: RK Izviđač CO 3/1, RK Sloboda 5/4.