Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Prva liga FBIH-Jug: Izviđač II bolji od Veleža

junirosko_prvenstvo
U okviru drugog kola Prve lige FBIH, skupina jug, mlada ekipa Izviđača Mi Grupa II pobijedila je na gostovanju u Mostaru momčad RK Velež rezultatom 37:29, poluvrijeme 17:12 za Izviđač II.

Mladi akademci su prvo poluvrijeme odigrali na visokoj razini sa izvrsnim Ševom na vratima, koji je već u prvom dijelu skupio 12 obrana, a Pavlak je brzim kontranapadima punio mrežu mostaraca. Na odmor se otišlo sa pet zgoditaka prednosti za Izviđač Mi Grupa II, a nastavak je donio malo nervozniju igru domaćina, pa je u 32-oj minuti susreta Šapuh zaslužio diskvalifikaciju zbog udaranja loptom Šarca.

Mladi ljubušaci koriste izvrsno igrača više  i već u 34-oj minuti susreta imaju nedostižnih 20:12, a pitanje pobjednika ove utakmice je već tada bilo riješeno. Do kraja utakmice trener Izviđača Mi Grupa dao je prigodu svim igračima s klupe, a u listu strijelaca se upisalo 10 igrača Izviđača Mi Grupa II. Najviše zgoditaka je postigao Ante Pavlak 10, Marko Boto je postigao 8, a Ivan Šarac 5 zgoditaka dok je na vratima bio izvrstan Ševo sa 22. obrane.
Nakon dva odigrana kola u Prvoj ligi FBIH mladi ljubušaci imaju dvije pobjede, a naredni susret igraju kao domaćini u subotu 6. listopada protiv Dobrinjca iz Sarajeva.