Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

Poraz “Skauta” u neizvjesnoj utakmici u Banja Luci

Derbi utakmica 10.kola Premijer lige BiH za muškarce između rukometaša Borca m:tel i Izviđača protekla je u neizvjesnoj igri do samoga kraja susreta. Borac je tijekom cijelog susreta imao prednost od jednog do tri pogotka, ali je u posljednjoj minuti Izviđač imao napad za poravnanje rezultata kojeg nije realizirao.

U 8.minuti domaći rukometaši su stigli do tri gola prednosti (5:2), ali Izviđač je u 10. golovima Mirka Mišetića i Milana Vukšića stigao na gol zaostatka (5:4). Borac ponovno u 13. minuti stiže do tri gola prednosti, ali „Skauti“ u 15. stižu na gol zaostatka. U prvih petnaest minuta Borac je držao rezultatsku prednost uglavnom zahvaljujući vrataru Subotiću i lošoj realizaciji napadača Izviđača.

Izviđač je prvi put do prednosti došao u 26.minuti kada je Muhović pogodio za 11:12. Do kraja poluvremena Borac preko Nježića i Miličevića dolazi do prednosti (13:12) i s tim rezultatom se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu pogađa Lukenda za poravnanje 13:13, ali u 34.minuti domaći su ponovno stigli do prednosti (16:14). Ponovno pogađa Zvonimir Lukenda za priključak u 35.minuti (16:15), nakon čega slijedi desetak minuta neefikasne igre „Skauta“ i Borac „bježi“ na četiri gola prednosti (20:16, 44.minuta).

Nakon time out-a trenera Čoline, stvari za Izviđača su krenule na bolje. Obrana se posložila, a napad je profunkcionirao, tako de je Borac 13 minuta bio bez pogotka. U 57. minuti pogotkom Miloša Kosa Izviđač je poravnao rezultat na 20:20. Međutim, u posljednje tri minute domaći postižu tri, a Izviđač samo jedan pogodak za konačnih 23:21. Kako smo već rekli u posljednju minutu ušlo se pri rezultatu 22:21 za domaće i napadom „Skauta“, koji su imali i igrača više na terenu. Šut Miloša Kosa odlazi preko gola te domaći u posljednjim sekundama preko Malivojevića postižu svoj 23. pogodak.

Najefikasniji u redovima „Skauta“ bio je kapetan Domagoj Alilović s pet pogodaka, četiri je postigao Miloš Kos, a po tri Amir Muhović i Zvonimir Lukenda. Ivan Herceg obranio je 6, a Samir Suljević 5 udaraca pri čemu su i jedan i drugi obranili po jedan sedmerac.

Borac do pobjede su predvodili Luka Knežević s pet te Aleksandar Miličević, Amar Gračić i Nikola Malivojević s po četiri pogotka. Slađan Subotić „skinuo“ trinaest lopti.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 10. kolo.
Banja Luka, 13.11.2021. u 20:00 sati.

RK Borac m:tel – RK Izviđač Central osiguranje 23:21 (13:12)

Banja Luka, Sportska dvorana „Borik“, gledatelja: 300.
Suci: Đenan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Borac m:tel: Brkić, Perić, Kalamanda, Dragičević, Petrović, Miljković, Nježić 2, Lukić 3, Knežević 5, Tepić, Malivojević 4, Čelić, Gračić, Draganić 1, Subotić (13 obrana, 1 sedmerac), Miličević 4.
Trener: Mirko Mikić.

RK Izviđač CO: Herceg (6 obrana, 1 sedmerac), Suljević (5 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 2, Lukenda 3/1, Alilović 5, Kos 4, Odak, Keso, Bošković 1, Mišetić 1, Bubalo, I. Pavlović, Ćeško 1, Medić 1, Bebek, Muhović 3.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: RK Borac 10 minuta, RK Izviđač CO 14 minuta.
Sedmerci: RK Borac 3/1, RK Izviđač CO 2/1.