Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

Poraz rukometašica Izviđača u završnici susreta u Hadžićima

Rukometašice Izviđač Central osiguranja poražene su u Hadžićima od istoimene ekipe tek u samoj završnici utakmice. Svega deset igračica u Izviđača u zapisniku utakmice odolijevalo je domaćim rukometašicama do zadnjih desetak minuta. Domaće rukometašice su u od 50.-60. minute susreta postigle pet a primile dva pogotka i došli do pobjede rezultatom 30:27.

Inače tijekom prvih pedeset minuta vodila se ravnopravna borba u kojoj su i jedna i druga ekipa izmjenjivala u vodstvu, a na poluvremenu bilo neodlučno 15:15.

Za Izviđač najviše pogodaka postigle su Matea Nosić devet, Matea Šumelj osam te Iva Grbavac četiri.

Maja Knezović s osam, Dejana Kulić i Sara Čahtarević sa po šest i Adna Halebić s četiri bile su najefikasnije kod Hadžića.

Premijer liga BiH, sezona 2020/2021 – 12. kolo.

Hadžići, 20.02.2021. u 18:00 sati.

ŽRK Hadžići  – ŽRK Izviđač Central osiguranje 30:27 (15:15)

Hadžići, Dvorana KSRC Hadžići, bez gledatelja.

Suci: Adnan Nurić i Elvir Hasić (Gračanica).

Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

ŽRK Hadžići: Selimović, Telarević 1, Šehić, Čajić 1, Kulić 6/3, Knezović 8/3, Demić 3, Čahtarević 6, Halebić 4, Fejzić, Hadžiabdić, Ibrica 1, Bošnjak, Mehremić, Đurđević, Suljić.

Trener: Alma Hadžović.

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj, Petrović, Šumelj 8/3, Prskalo, Miloš, Miočević 1, Grbavac 4, Nosić 9/4, Boras, Stamatović 3, Brkić 2.

Trener: Josipa Tomić.