Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Poraz Izviđača na otvaranju turnira u Doboju

Rukometaši Izviđača sinoć su na otvaranju 52. Međunarodnog rukometnog TV turnira šampiona „Doboj 2021“ poraženi od domaćina turnira momčadi Sloge. Veća želja domaćih rukometaša za pobjedom i bezbroj promašenih zicera „Skauta“, odnosno bravurozne obrane domaćeg vratara Milutina Bogdanovića, rezultirale su pobjedom Sloge.

Prvih deset-dvanaest minuta utakmice proteklo je u rezultatski izjednačenoj igri (5:5, 12.minuta). Sljedećih osam minuta „Skauti“ su bili bez postignutog pogotka, promašivali su „sve živo“, a domaći su postigli četiri za prednost 9:5 u 20.minuti. Posljednjih deset minuta „Skauti“ su se malo „trgli“, ali to je bilo, tek, dovoljno da prednost domaćina prepolove do kraja prvog dijela.

Prvi desetak minuta drugog dijela Izviđač je odigrao dobro, razbranio se vratar Haris Suljević, a u napadu se odigralo efikasnije i u 40. minuti prednost je na strani Izviđača (15:17). Nakon dobrih deset minuta, ponovno slijedi loš period igre i domaćin serijom 7:2 u 50. minuti stiže do odlučujuće prednosti (22:19). U posljednji deset minuta rukometaši Izviđača ne uspijevaju napraviti ništa osim stići do gola zaostatka. Na koncu domaći su zasluženo slavili rezultatom 27:26.

Kod Izviđača najefikasniji je bio Mladen Bošković s pet pogodaka, po četiri su postigli Domagoj Alilović i Miloš Kos te po tri Zvonimir Lukenda i Marijan Šaravanja.
Vratari su bili na zavidnoj razini, Haris Suljević je „skupio“ 11 obrana, pri tome skinuvši dva sedmerca. Ivan Herceg također je bio uspješan sedam puta pri čemu je obranio i dva udarca sa sedam metara.

Na koncu utakmice može se konstatirati da su Haris Suljević i Marijan Šaravanja, novi rukometaši u redovima „Skauta“, pokazali da se na njih može ozbiljno računati u ovoj natjecateljskoj sezoni.

Kod momčadi Sloge sedam pogodaka postigao Vladimir Stanković, pet Vladan Đurđević. Vratar Milutin Bogdanović bio je uspješan petnaest puta.

Izviđača večeras u 21:00 sati očekuje susret protiv prvog favorita za osvajanje turnira, vrlo jake momčadi PPD Zagreba za koji nastupaju i naši bivši članovi Matej Hrstić i David Mandić.

Međunarodni rukometni TV turnir šampiona „Doboj 2021“
Doboj, 17.08.2021. u 17:45 sati.

MRK Sloga – RK Izviđač Central osiguranje 27:26 (12:10)

Doboj, Stadion sportskih igara.

Suci: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletovć (Gradačac)
Nadzornik: Siniša Simić (Doboj)

MRK Sloga: RK Sloga: Bogdanović (15 obrana, 1 sedmerac), Stojanović 1, Đurđević 5/1, Maksimović, Tulendić 1, Damjanović 3, V. Stanković 7/2, Trifunović 1, B. Stanković 2, Gužvić, Marković, Ristić, Knežević 5, Nakić, Miličević, Leković 1, Đurić, Bajović.
Trener: Dejan Vaşilić.

RK Izviđač CO: Herceg (7 obrana, 2 sedmerca), Ševo, Suljević (11 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 2, Lukenda 3, Alilović 4, Kos 4/4, Odak 2, Keso, F. Pavlović, Buntić, Bošković 5, Mišetić, Šaravanja 3, Ćeško 1, Medić, Bebk, Muhović 2.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Sloga 18 minuta, Izviđač 8 minuta.