Službena stranica
RK IZVIĐAČ AGRAM

Domagoj Alilović: Treba nam vremena da se uigramo, bićemo sve bolji

U derbi utakmici 3. kola Premijer lige Izviđač je u Ljubuškom savladao tuzlansku Slobodu sa 30:25 i tako se vratio u pobjednički ritam.

Na poluvremenu je bilo 12:12, a bolje su se u nastavku snašli domaći koji su imali i visokih 29:20. Najefikasniji su bili Miloš Kos kod Izviđača i Alen Ovčina u redovima Slobode, koji su obojica postigli po 10 golova.

Igrala se čvrsta obrana u prvom dijelu, dok smo u drugom mi bolje trčali i oni nisu mogli pratiti naš ritam. Obranu smo stvarno igrali na vrhunskom nivou. Imaju dosta visokih igrača i snažni su, ali nemaju tako širok roster tako da nisu čitavu utakmicu mogli pratiti naš tempo, komentirao je Domagoj Alilović koji je zabio 6 golova za Skaute.

Izviđač je tako iz tri teške utakmice izvukao dvije pobjede i poraz.

Najviše problema smo očekivali u Živinicama, ali smo odigrali stvarno dobru utakmicu. Već protiv Gračanice smo olako shvatili protivnika, podcijenili ih i to nas je opeklo. Ali možda bolje da nam se to desilo odmah sad na početku nego nekad poslije. Loše smo igrali i kad neće, stvarno neće. Sve loše nam se poklopilo, dok je Gračanica igrala stvarno dobar rukomet i zasluženo su pobijedili, kazao je Alilović i dodao:

Mislim da smo se malo iskupili protiv Slobode, znali smo da možemo i moramo. Trebali smo tako igrati i protiv Gračanice.

Sljedeći vikend im slijedi okršaj u Gradačcu.

Moramo se dobro pripremiti za Gradačac koji ima jako iskusnu ekipu. Kod kuće igraju stvarno dobar rukomet tako da mislim da će biti teška utakmica i da će odlučivati jedna – dvije lopte, smatra Alilović.

Izviđač je i ovog ljeta prošao kroz dosta promjena, ali su opet na startu pokazali da su tim za vrh ljestvice.

Nema Šoljića, Jozinovića, golmanskog dua Mandić – Grbavac, pa lijevog krila Miličevića… Popunili smo se i vjerujem da će ova ekipa biti sve bolja kako natjecanje bude odmicalo. Treba nam vremena da se uigramo i mislim da ćemo opet biti konkurentni za sami vrh Premijer lige, zaključio je Domagoj Alilović.