Službena stranica
RK IZVIĐAČ CO

ČOLINA: U Derventi ćemo vidjeti koliko smo naučili iz prošlih opuštanja

Motivirani igrači ljubuškog Izviđača su uvjerljivo savladali Konjuh iz Živinica (35:25) u posljednjem meču 2. pretkola Kupa Bosne i Hercegovine i tako osigurali četvrtfinale ovoga natjecanja.

Skauti su osim plasmana u četvrtfinale imali motiv i jesenski prvenstveni poraz u Živinicama od 26:25. Tako su već poslije prvih 30 minuta imali prednost od 20:13.

Igrači su ušli u utakmicu nabrijani vratiti dug. Nismo dovodili pobjedu u pitanje, bilo je 20:13 na poluvremenu i vidjelo se već poslije 10 minuta tko se tu pita. To nam je najveća radost, kaže trener Izviđača Toni Čolina.

Milan Vukšić je vodio ekipu sa 9 golova, Mladen Bošković je zabio jedan manje, dok je na drugoj strani Sead Dautović postigao 6.

Već u subotu (18 sati) Izviđač gostuje Derventi u okviru 21. kola Premijer lige. Protivnik je na samom dnu ljestvice i potpuni autsajder.

Tu ćemo vidjeti koliko smo naučili iz prošlih opuštanja. Oni su loši rezultatski, ali su odigrali odlično protiv Lokomotive, tako da moramo biti oprezni i maksimalni. Uz to ćemo pratiti što će Borac napraviti u Vogošći, kazao je Toni Čolina.

Svako gostujuće kolo za vodeće u utrci za prvaka donosi dodatnu draž jer su kući uglavnom neprikosnoveni, dok se razlika radi na gostujućim terenima. Dobojska Sloga će ovoga puta upisati bez borbe 10:0 protiv Slavije, Izviđač je ipak veliki favorit u Derventi, dok će posebno zanimljivo biti kako će se Banjalučani snaći u Vogošći gdje su Ljubušaci slavili na jednu loptu u 19. kolu prvenstva.